איך חוזרים לשגרת העבודה אחרי החגים?

חופשת החגים בהחלט טובה לנפש, אבל אחרי תקופה שכזאת שום דבר מעורר לא נראה באופק, אולי כמה משפטים מוכרים כמו- "נטפל בזה אחרי החגים".

חג, שבת, חג, שבת, עלייה של כמה ק"ג במשקל ובעיקר תחושה של חופש משגרת היום יום העמוסה. אז כן, חופשת החגים בהחלט טובה לנפש, אבל אחרי תקופה שכזאת שום דבר מעורר לא נראה באופק, אולי כמה משפטים מוכרים כמו- "נטפל בזה אחרי החגים".

למה זה קורה? כי אולי אנו עוברים למצב של אופוריה, אך יש לזכור שהכל חוזר ובגדול לשולחן העבודה דקה לאחר הנחיתה הקשה.

החזרה לשגרה מלאה אחרי החגים קשה לכולם, הרי יצאנו ממסלול בטוח וכעת אנחנו בשלב הנחיתה ללא קיצוץ שעות עבודה וללא גשרים וחצאי ימים. כל אלה גורמים לקריסה לא רק לעובדים, אלא גם למנהלים ואף לארגון עצמו שזקוק לאפס את העובדים ולהתחיל לטפל בכל המשימות שזנחו כולם 'לאחרי החגים'.

 אז מה עושים וכיצד מרככים את הנחיתה הקשה?

היום הראשון של החזרה לשגרה הוא הקשה ביותר, פתאום תיבת המייל מלאה עד אפס מקום, הטלפונים לא מפסיקים לצלצל, הניירת הולכת ונערמת על השולחן וכל מה שבא לנו זה לייצר חג נוסף דמיוני. אך במקום לברוח מהמציאות המרה, כדאי לצייר את התמונה המלאה ולתכנן את הנחיתה לשגרה בצורה יותר אפקטיבית.

שנו גישה, קצת אופטימיות לא תזיק

נכון שכיף לקום מאוחר, לעשות על האש וכמובן לטוס לחופשה מהנה בחו"ל, אבל זה לא המצב כרגע. ככל שתחשבו מה אתם מפסידים, כך יהיה לכם קשה יותר להסתגל למצב הנוכחי ומן הסתם החזרה תהיה קשה יותר. גישה שלילית כלל לא תועיל, אלא תוביל למצב רוח ירוד יותר ובהמשך עבודה בתחושה שלילית ללקוחות, לעובדים ולמשימות שבוודאי לא יסתיימו בהצלחה. אז... הפחיתו קיטורים ועברו לגישה חיובית, כך תוכלו ליהנות מהדברים ה'מהנים' ולא ה'מענים'.

הפכו את סביבת העבודה למסודרת ונעימה

נחיתה לשגרה לאחר החגים לסביבת עבודה עמוסה בברדק עם חפצים שונים על השולחן, ערימת דפים וכו', יכולה לייצר תחושה לא טובה שאינה מזמינה להתחיל לעבוד. אז זה הזמן להפוך את השולחן לנעים יותר – את הדפים שאין בהם שימוש זרקו לפח או למגרסה, הציבו תמונות מהנופש על השולחן, הביאו כוס קפה מהבית או עציץ חמוד, שימו מוזיקת Chill Out וכך תהפכו את סביבת העבודה להרבה יותר מרגיעה.

בצעו סדר עדיפויות בים של משימות

אחרי ששיניתם גישה, השלמתם עם הנחיתה, סידרתם את סביבת העבודה למרגיעה יותר, זה הזמן לעבוד בצורה מסודרת. זכרו שלא הכל דחוף בהכרח. וודאי בחגים פרויקטים התעכבו, תיבת המייל מלאה, הניירת נערמה ולקוחות ממתינים לשירות, הכל נהיה דחוף מהיום לאתמול. במקום לגלוש לשגרת העבודה יצרו רשימת משימות ותתעדפו אותן, וודאי תגלו שלא הכל דחוף

ולסיום, אל תשכחו ליהנות מתחביבים

החזרה לשגרה אכן לא קלה, אך אל תתנו לה לגרום לכם לפספס את הדברים הקטנים שאתם ממש אוהבים במקום העבודה או לאחר יום העבודה. זה הזמן כמובן לבצע פעילות גופנית או לפתח תחביבים חדשים שיעשו לכם טוב על הלב. 

 

כתבות נוספות שיוכלו לעניין אותך:

איך מבקשים העלאת שכר?

כמה רחוק תיסעו בשביל עבודה?

המדריך המלא ליצירת פרופיל לינקדאין מנצח

מה קורה כשהממליץ שלך לא מת עליך?