בוגרים – כך תמצאו עבודה

מי שסיים את לימודיו יוכל לספר לכם שהחלק הכי קשה בקריירה, זה להתחיל אותה. מקומות עבודה מצפים מכם לשנתיים ניסיון, אבל איך משיגים את הניסיון הזה כשאין ניסיון? במיוחד בשבילכם כתבנו את הכתבה הבאה.

סיימתם את התואר סוף-סוף! מי היה מאמין שהיום הזה יגיע...אבל מה עכשיו? איך מתקבלים לראיון? איפה מוצאים משרות? מאיפה בכלל מתחילים?

 

קורות חיים הם כרטיס ביקור

  • מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול - העולם האמיתי שונה מהמסגרת האקדמאית. הטרמינולוגיה שמוכרת לכם מהקורסים, עשויה לקבל משמעות אחרת בשוק העבודה, והגדרות התפקידים תהיינה לכם זרות. רצוי לדבר עם חברים שכבר עובדים, להיכנס לפורומים ולברר מידע, כדי שתוכלו לדעת איזו משרה אתם מחפשים, ואיזה תחום מעניין אתכם. על מנת למנוע ציפיות גבוהות מדי, בררו מהו אופיו האמיתי של המקצוע בו אתם מעוניינים - לעיתים קרובות, אנשים מפתחים אשליות נפלאות על מקצוע שברובו הגדול, הוא מונוטוני ובעל מגוון סמכויות קטן בהרבה ממה שהם שיערו שהוא.
  • אפיון - לאחר שבררתם את סוג הקריירה בה אתם מעוניינים לעסוק, כתבו קורות חיים שמתאימים לסוג המשרות בתחום זה. בידקו אילו שפות וכלים מקצועות אלו דורשים, והאם ניסיון העבודה שצברתם במהלך התואר רלוונטי לכם. אם כן, ציינו אותו בקורות החיים, ואם לא, בידקו האם יש נסיון מקצועי רלוונטי אחר שניתן לציינו (עיינו בסעיף ה"פרוייקטים העצמאיים" שהוזכר למעלה).
  • כתיבה - ציינו את ממוצע התואר, ואת כל הכלים, השפות והטכנולוגיות בהם השתמשתם. אם עבדתם במהלך התואר בעבודה רלוונטית, פרטו את הכלים בהם השתמשתם במסגרת עבודה זו, ואת השפות בהן תכנתּם. על מנת לסייע לכם: כך כותבים קורות חיים. וכך ממיינים אותם

למשרות, היכון, שלח!

שנייה לפני שאתם מזנקים על לוחות המשרות, כדאי שתקראו:

  • חשוב מאוד לשמור על ראש פתוח! - כולם רוצים להתקבל למשרת פיתוח כבר בהתחלה, אבל לפעמים, רצוי להכניס רגל אחת בדלת, להתקבל למשרה זוטרה ב-QA, תמיכה או NOC ולא לשלול עבודות במשמרות. הקידום בהייטק הוא מהיר, וחברות רבות מאפשרות להתקדם בתוכן. חברות קטנות, שמטבען, ההיררכיה בהן פחות נוקשה, עשויות לקדם אתכם גם לרוחב - לתפקידים חדשים שעוסקים בתחום משיק אבל שונה.
  • התנסו בכמה שיותר ראיונות! - חלק חשוב מראיון העבודה הוא האופי שלכם. ככל שתתנסו ביותר ראיונות, כך תתנהגו בחופשיות גדולה יותר, ותשדרו חביבות ונינוחות. מעבר לכך, הראיון יזרום בצורה קלילה, וללא "בלק אאוטים".
  • בידקו מהו מבנה הראיון - לכל חברה יש את צורת מיון המועמדים שלה. כמעט כל החברות מבצעות ראיונות מקצועיים וראיונות של משאבי אנוש. בידקו מראש אילו שאלות תשאלו בראיון המקצועי ואם אתם לא "שוחים בחומר", שבו בבית לפני הראיון ורעננו את הידע שלכם בחומר עליו תבחנו. להגיע לראיון מקצועי באמונה שיהיה בסדר, זה מתכון וודאי לכשלון!
  • אל תחיו בהשוואה לחברים - זה שיוסי מקבל 12,000 ₪ וסבטלנה השיגה 14,000 ₪ לא אומר שגם אתם תתחילו משכר כזה. בדקו מהו השכר הריאלי לתואר שלכם, ולניסיון שצברתם, ואל תתאכזבו - לבוגרים טריים הדבר החשוב ביותר הוא צבירת הניסיון! יש לכם את כל השנים מעכשיו ועד הפנסיה, לשפר את השכר.
  • אנחנו נפתח לכם צוהר - בוגרים רבים לא מכירים את חברות ההשמה, או מטפחים אשליה ששימוש בחברות השמה עולה להם כסף. השימוש בחברת השמה כדיאלוג, לא עולה לכם כסף. אתם לא הופכים להיות עובדים שלנו, ולו לרגע אחד, והמשכורת שתקבלו מהחברה שלקחה אתכם, תשולם לכם במלואה. מעבר לכך, נעניק לכם עזרה בכתיבת קורות החיים, הדרכה לאורך כל התהליך, וייעוץ בשלב חתימת החוזה.

לסיכום, לימודי התואר הם המפתח לקריירה שלכם, ולכן, אסור לזלזל בהם. סטודנטים רבים מאמינים שזה שהם למדו במוסד טוב, אבל לא השיגו ממוצע גבוה, יספיק להם בשביל לנחות במשרה טובה, וחוסר הבנת השוק הזו, עלולה לעלות להם ביוקר. עם זאת, גם כשהממוצע לא מדהים, ניתן לשפר את הסיכויים למצוא עבודה בסיום התואר, אם תתחילו לעבוד כבר במהלך הלימודים, ותסיימו את התואר עם נסיון עבודה רלוונטי. מומלץ לא להתפשר על זהות מוסד הלימודים, לא בגלל שבוגרי המכללות יודעים פחות, אלא, בגלל שבשוק, ערכם נמוך בהרבה מערכו של בוגר אחת האוניברסיטאות המובילות.

שיהיה בהצלחה