מונדיאל הקריירה 2018

אז מה מתאים יותר לאופי שלכם - חברת הייטק גלובאלית או חברת סטארטאפ? וכמטאפורה לכך – באיזו נבחרת כדורגל מתאים לכם לשחק (עזבו את עניין הכישרון והיכולת הגופנית שלכם, זרמו אתנו).

אוהדי כדורגל או לא, את החגיגה הזו אתם בטוח לא הולכים לפספס.

מונדיאל 2018 ברוסיה יוצא לדרך עם רונאלדו, מסי, ניימר וכוכבים גדולים נוספים שנגלה ממש בקרוב. דרמות, שמחה אדירה ודמעות בתום המשחקים ובעיקר אווירה מחשמלת ובלתי נשכחת של פעם ב-4 שנים.

אבל לא התכנסנו כאן רק כדי לדון במשחקים הצפויים או לתת פרשנות מעמיקה לכל נבחרת ונבחרת, אלא בשביל לשאול אתכם – המתלבטים בין המשך הקריירה בחברת הייטק או בסטארטאפ.

 אז מה מתאים יותר לאופי שלכם - חברת הייטק גלובאלית או חברת סטארטאפ?

וכמטאפורה לכך – באיזו נבחרת כדורגל מתאים לכם לשחק (עזבו את עניין הכישרון והיכולת הגופנית שלכם, זרמו אתנו).

חברות הייטק גלובאליות –  הבונדסטים

חברות גלובאליות מונות מאות ואלפי עובדים, חלקם בארץ, חלקם בחו"ל. חלקן, נסחרות בבורסה ונתפסות כחברות  יציבות, בעלות חזון, אסטרטגיה ותכניות עבודה מובנות וארוכות טווח. הן מאפשרות לעובדים הכישרוניים להתקדם ולהגיע למגוון תפקידי מפתח ותפקידים בכירים.

ואם חשבתם לשנייה על נבחרת גרמניה, צדקתם. ניתן למצוא נקודות דמיון רבות בין נבחרת גרמניה ובין חברות ההייטק. נבחרת גרמניה – כמו הגרמנים פועלת באופן מסודר, קפדני ומלוטש, בדומה לחברות הגלובאליות שעובדות באופן אסטרטגי, כמו מכונה משומנת בה כל אחד יודע בדיוק מהי עבודתו ומתמיד בה על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

וכמובן כולנו זוכרים שכדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת (מזל שבעולם ההייטק עדיין אפשר להפתיע, גם את הגרמנים).

חברות הסטארטאפ – הסלסאו

חברות הסטארטאפ מתאפיינות באנרגטיות, קצב מהיר, יצירתיות, מקוריות, חופש מחשבה, זרימה ולקיחת סיכונים, אבל לעיתים גם בחוסר וודאות כלכלית ותהיה לגבי הצלחת החברה והגעה - לאקזיט המיוחל. חברות הסטארטאפ מביאות טכנולוגיות חדשניות, פריצות דרך ויצירתיות. הן מאפשרות לעובדים השאפתניים לקחת על עצמם אחריות רבה ולרוץ על כל המגרש, והן מאוד דינאמיות ולא מפסיקות לנסות להגיע לתוצאה הרצויה דרך חשיבה שונה, רעיונות לא שגרתיים ותעוזה בלתי פוסקת.

אז אם חשבתם על הדמיון לנבחרת ברזיל, אתם צדקתם. אכן, ניתן למצוא דמיון רב בין חברות הסטארטאפ לבין נבחרת ברזיל שפשוט רוקדת על המגרש, סומכת על הכישרון והיצירתיות שלה גם אם לפעמים נאלצת לשלם על זה ביוקר ולהפסיד.

אבל כמו שאומר המשפט המפורסם שהכי מאפיין את נבחרת ברזיל: אתם תבקיעו כמה שתצליחו – אנחנו, כמה שנרצה.

אז איזו נבחרת אתם? מה יהיה המהלך המנצח שייקח את הקריירה שלכם לניצחון הגדול?

רק לפני 4 שנים, במונדיאל 2014 בברזיל, הנחילה המכונה הגרמנית הפסד כואב ביותר ללהטוטנים הברזילאים 7-1. ולמרות זאת אין עדיין לראות כי תכנון קפדני ואסטרטגיה תמיד מבטיחים את הניצחון ודי בטוח כי במונדיאל הנוכחי הסיפור הולך להיות שונה לחלוטין.

עכשיו זה הזמן לשאול אתכם, איזה כיוון קורץ לכם?

בהתחשב באופי שלכם, בצדדים החזקים שלכם ובסיטואציה שלכם בחיים. האם אתם מוכנים לקחת צ'אנסים שיכולים להוביל להצלחה מסחררת אך גם להפסדים כואבים או שאתם טיפוסים סולידיים יותר ודווקא מחפשים מקום יציב יותר?

אם אתם אוהבים מתח, מתמודדים היטב עם לחץ, נהנים מריגושים ולא חוששים מסיכונים ייתכן מאוד שנבחרת ברזיל – סטארטאפ זה המגרש שלכם בו תוכלו לככב בדומה לניימר על כר הדשא.

אך אם אתם רוצים לנסות ללכת על בטוח (מה שאף פעם לא באמת בטוח), רוצים לקחת חלק בחברה רב תרבותית עם מטרה ברורה  – נבחרת גרמניה היא כנראה הנבחרת בה תצליחו להגיע להישגים ולניצחונות משמעותיים בהמשך הדרך. לחצו כאן לחיפוש עבודה בהייטק

ובינתיים המונדיאל 2018 יוצא לדרך, אז נאחל לכם הרבה משחקים בלתי נשכחים וחגיגה גדולה.

נ.ב. ואל תהמרו על נבחרת אנגליה, גם הפעם היא לא תפתיע.

 

כתבות שיכולות לעניין אותך:

 

פותחים סטארטאפ משלכם? 5 מדריכים שחייבים להכיר

13 משרות מוזרות ואמיתיות מסביב לעולם

האם מגייסים מסתכלים בפייסבוק