האם אתה מעסיק? לחץ כאן

סגור הודעה זו

טבלאות שכר בהייטק - איך קוראים אותן נכון?

הערות לטבלאות שכר

  • הנתונים המופיעים בדף טבלאות שכר הינם בש"ח. הנתונים מהם חושבו רמות השכר מתבססים על נתוני אמת של הצעות שכר שהתקבלו בחצי השנה האחרונה.
  • דף טבלאות שכר מתעדכן פעם ברבעון, על מנת לשמור את נתוני טבלאות שכר עדכניים.
  • הפער בתוך הקטגוריות השונות של טבלאות שכר המופיעות בעמוד זה, נובע בעיקר בשל הבדלים בהשכלה אקדמית רלוונטית.
  • טבלת שכר אינה עומדת בפני עצמה. על מנת לדעת איך לייחס את נתון השכר המופיע בדף טבלת שכר אליך, עליך לדעת את התאמתך למשרה המוצעת, את דרישות ההשכלה ואת הניסיון הרלוונטי.
  • הפרמטר העיקרי המשפיע על רמת השכר הוא מידת ההתאמה לתפקיד. ככל שהניסיון הנרכש שלך המועמד רלוונטי יותר למשרה המוצעת - התגמול יהיה ע"פ הקצה העליון של הטווח המופיע בדף טבלת שכר. ככל שהניסיון רלוונטי פחות, השכר יהיה קרוב לטווח הנמוך המופיע בדף טבלת שכר.
  • מלבד הניסיון, גם לנתונים כגון מוסד הלימודים בו למדת, וציון התואר, יש השלכה על הצעת השכר שתקבלו. בוגרי מוסד שנחשב למבוקש יותר (עם ממוצע תואר גבוה), יקבלו הצעת שכר שקרובה יותר לרף הגבוה המוצג בדף טבלת שכר, בעוד שבוגרי מוסד מבוקש פחות (עם ממוצע בינוני או נמוך) יקבלו הצעת שכר הקרובה יותר לרף הנמוך המוצג בדף טבלאות שכר.
  • שקול את הצעת השכר אותה קיבלת בהתאם למצב השוק ולנתון המופיע בדף טבלת שכר. נשמח לייעץ לך ולבדוק יחד איתך את הצעת השכר!

מילון מונחים

רכב חברה


סביב רמות השכר של 12K וכן בתפקידים הכוללים עבודה מול לקוחות ניתן בחלק מן החברות, רכב לעובד.

מניה - share


מניות מייצגות בעלות על החברה.

אופציה - STOCK OPTION


זכות לרכוש מניה במועד, או בסידרת מועדים, תמורת תשלום שנקבע מראש.

יום ההענקה - היום הקובע


המועד בו העובד מקבל בפועל את האופציות מהחברה

נתינת אופציות בעולם ההייטק


מהווה כיום הטבת שכר נפוצה. ההנחה המקובלת היא כי נתינת אופציות לעובד מגבירה את הזדהותו עם החברה ורצונו לראותה מצליחה, וחשוב לא פחות - פריסת מימוש האופציות על-פני 3-5 שנים, ותוכניות המשך, מהווה תמריץ לעובד להשאר בחברה לטווח ארוך. כמות האופציות, ולוח הזמנים למימושן מצויינת בדרך כלל בחוזה ההעסקה.

השווי הכספי של האופציות = ( מחיר המניה או האופציה) X כמות האופציות

מס על האופציות


כמות המס שתשלם על האופציות תחושב על-פי מדרגות המס של המשכורת הנוכחית שלך. תוכנית מס 201: אופציות העובדים מוקפאות לשנתיים, וכך פוטרים את העובדים מתשלום מס בריאות וביטוח לאומי על הטבת האופציות (ומשאירים את העובד בחברה לשנתיים לפחות...) עם יישום המלצות וועדת בן-בסט, המס יגיע ל-50%

כיצד מעריכים את כמות האופציות שהוצעה לך


בחברות הנסחרות בבורסה (בת"א, בנאסד"ק או בכל מקום אחר בעולם), כל שעלייך לעשות הוא לבדוק את שווי המניה כיום, ואת התנהגותה לאורך הזמן בו היא נסחרת (כמה הייתה בשיא, כמה בשפל וכו.) בחברות שעדיין לא נסחרות (startup), עלייך לברר את ערך החברה כיום ( בדרך כלל על-פי השקעת ההון האחרונה בחברה ) וכן להעריך את סיכויי ההצלחה של החברה ( - שאלת מיליון הדולר...)

 
}

 

שלח קו"ח