האם אתה מעסיק? לחץ כאן

סגור הודעה זו

שאלות נוספות למחפש העבודה

אצל לא מעט מחפשי עבודה שפונים אלינו, ישנן מספר שאלות שחוזרות על עצמן. ריכזנו אותן בדף זה לנוחיותכם. אם בגמר הקריאה לא מצאתם את התשובה שחיפשתם, נשמח אם תצרו איתנו קשר

 

באילו עובדי הייטק אתם מטפלים?

דיאלוג היא חברת השמה שפונה בעיקר לעובדי הייטק, אבל לא רק לעובדי הייטק. בין סוגי העובדים בהם אנחנו מטפלים (כתוב בלשון זכר אך הכוונה היא גם לעובדות הייטק כמובן):
 
 • מהנדסי תוכנה – מפתחי תוכנה בכל שפות הפיתוח (Java, C#, C++, PHP, Ruby, Python...), לכל סביבות הפיתששוח, במגוון נרחב של מוצרים. כמו כן מנהלי צוותים, מנהלי תחום, אנשי Pre-Sale ו-Post-Sale, ומנהלי R&D.
 • מהנדסי חומרה – מפתחי חומרה לכל סוגי מוצרי החומרה (שבבים, לוחות, מעבדים, RF, מערכות משולבות), בכל שכבות הייצור, על כל שלבי הפיתוח. כמו כן מנהלי צוותים, מנהלי תחום, אנשי Pre-Sale ו-Post-Sale, ומנהלי R&D.
 • מנהלי תשתיות – מנהלי רשתות (Windows / Linux / UNIX) מרובות משתמשים, ניהול שרתים וירטואלים, חומות אש וכו'. כמו כן טכנאי PC, מומחי אבטחת מידע ואחרים.
 • מנהלי תקשורת – אנשי ניהול ופרישת רשתות תקשורת (פנימיות, חיצוניות, טלפוניה, אלחוטיות וכו') עם ציוד והסמכות מהנפוצים בשוק (סיסקו).
 • מנהלי מערכות מידע – אנשי ניהול, הקמה, תחזוק, אפיון, הטמעה ופיתוח של מערכות מידע וכל הקשור אליהן. כמו כן, אנשי DBA אפליקטיבי וישומי, אנשי BI ו-Big Data, מומחי SQL-Servers ואחרים.
 • מהנדסי בדיקות איכות (QA) – מהנדסים לכל סוגי הבדיקות (ידניות, אוטומטיות, פיתוח כלי בדיקה), על מגוון מוצרים (תוכנה, חומרה, מערכות מידע, אינטרנט וכו').
 • מהנדסים מתחום המחקר – מהנדסים עם ידע באלגוריתמים, אלקטרואופטיקה, עיבוד תמונה ואותות, וסמיקונדוקטורים.
קחו אותי ללוח המשרות שלכם
 

האם אתם חברת השמה רק לעובדי ההייטק?

חברת ההשמה דיאלוג מודעת לכך שבכל חברת הייטק, ישנם לא מעט תפקידים שאינם שייכים למקצועות ההייטק. בשל כך, דיאלוג הקימה מחלקה נפרדת, המתמחה במקצועות "תומכי הלחימה" הללו:
 • בכירים – מנהלים ומנהלות מכל דרגי הניהול (CEO, VP, CIO, COO, CTO, CMO, CSO, CFO)
 • אדמיניסטרציה – אנשים לניהול משרד, עוזר/ת מנכ"ל וכו'...
 • פיננסים – כלכלנ/ית, חשב/ת, רואה/ת חשבון וכו'...
 • מנהלה – אנשי לוגיסטיקה, תפעול, רכש, ניהול מחסן, אירגון ושיטות וכו'...
קחו אותי ללוח המשרות שלכם
 

מה ההבדל בין חברת השמה לחברת כוח אדם?

לא מעט מחפשי עבודה נוטים להתבלבל בין חברות כוח אדם לחברות השמה, אך ההבדלים ביניהם מהותיים:
 
עובד שמגויס דרך חברת כוח אדם הוא עובד של חברת כוח האדם. לעיתים, הוא הופך לעובד של חברת ההייטק לאחר שעוברת תקופה מסוימת [תלוי חוזה], ולעיתים הוא נותר עובד של חברת כוח האדם, עד תום החוזה.
 
עובד שנקלט בחברת הייטק דרך חברת השמה, לעומת זאת, הוא עובד של חברת ההייטק למן הרגע הראשון. דיאלוג לא מעסיקה עובדים, ולא מספקת שירותי מיקור חוץ, ומיד לאחר שחוזה ההעסקה בין חברת ההייטק לביניכם נחתם, דיאלוג יוצאת מהתמונה.
 

למה להשתמש בכם, כשאני יכול לפנות למעסיק ישירות?

כשאתם פונים למעסיק ישירות, אתם עובדים מולו ולא נהנים מהערך המוסף של דיאלוג – היכולת שלנו לפתור אי נעימויות וטעויות אנוש. הנה כמה דוגמאות שיבהירו במה זה מתבטא:
 
 • למה לא חוזרים אלי - הייתם בראיון בחברה, הכול הלך טוב מאוד, אבל אז עוברים כמה ימים והחברה לא חוזרת אליכם. לו עבדתם ישירות מול החברה, לבטח הייתם חוששים לצלצל כדי לא להישמע נואשים או קלים להשגה. לאחר שבוע וקצת שלא שמעתם מהחברה, הייתם מניחים שכנראה שהחברה לא מעוניינת בכם, ולכן היא לא חוזרת אליכם. לו רק יכולתם להתקשר בלי להישמע נואשים...

 • במקרה כזה, כל מה שעליכם לעשות הוא להרים טלפון לדיאלוג, ויועצת ההשמה תצלצל לחברה ותברר למה היא לא חוזרת אליכם. יתכן, למשל, שהתהליך מתעכב כי מנהל הגיוס שאמור לראיין אתכם, בכלל נמצא בחו"ל (זה קורה די הרבה), ולא בגלל שהחברה לא מעוניינת.

 • מצאתי חן בעיניהם? – אתם יוצאים מראיון, לכם הוא הרגיש מעולה, אבל ממש לפני שיצאתם, מנהלת הפיתוח שראיינה אתכם, זרקה משפט בסגנון "אנחנו ממשיכים לראיין עוד אנשים, ויתכן שנחזור אליכם בהמשך", שדי גרם לכם למפח נפש. אם היא אמרה לכם דבר שכזה, בטוח הותרתם רושם גרוע, לא?

 • הרימו טלפון ליועצת ההשמה שלכם בדיאלוג, והיא תצלצל לחברה ותקבל דיווח מלא על הרושם שהותרתם. יתכן שמנהלת הפיתוח אמרה לכם משפט קבוע, שהיא אומרת לכל מי שהיא מראיינת, אבל שהיא ממש התלהבה מכם, ובאמת מתכוונת להתקשר אליכם ברגע שיגמר סבב הראיונות הראשון.

 • ביקשתי שכר גבוה מדי? – אתם מכירים בערך של עצמכם ולכן ביקשתם שכר מסוים, אבל בדרך הביתה חשבתם שאולי זה יגרום לחברה ללכת על מחפש עבודה אחר. בכל זאת, אולי זה גבוה מדי?

 • עוד בטרם תשלחו לחברה, יועצת ההשמה בדיאלוג תשאל אתכם מהן צפיות השכר שלכם. לא רק שהיא תדאג להתאים לכם משרות שעומדות בציפיות השכר הללו, היא גם תיתן לכם רשמים ממה שכל חברה חשבה על ציפיות השכר שלכם. האם זה שכר סביר? האם עליכם להתגמש במקצת? או שמא, אולי כדאי לכם לבקש מעט יותר, כי החברה בהחלט תסכים לתת לכם את הסכום הזה, לאור הרושם שהותרתם בראיון?
 • יש לי עוד תהליך, בחברה אחרת – והנה דילמה נוספת שמחפשי עבודה חווים כל העת; עברתם ראיון בחברה אחת, והיא ממש מעניינת אתכם, אבל אתם כבר בשלב הצעת השכר בחברה אחרת, והחברה הזו לא יכולה להמתין לכם עוד הרבה זמן. לו רק היתה לכם דרך לזרז את החברה השניה...
דברו עם יועצת ההשמה בדיאלוג. היא תדאג ליצור קשר עם החברה, להסביר לה את המצב, ולגרום לה להבין שאם התהליך לא יזורז, החברה הזו עשויה לפספס אתכם. כך נעזור לכם לוודא שלא תפספסו חברה טובה, רק בשל קוצר בזמן. 
 
אל תוותרו על הערך המוסף של דיאלוג! התחילו לעבוד איתנו
 

יש לי LinkedIn! אני לא זקוק לכם

הרשת החברתית Linkedin באמת מאפשרת לכם "לוותר" על חברת ההשמה ולפנות ישירות לחברה המגייסת, אבל אז, כשהתהליך יתעכב לא יהיה לכם את מי לשאול מדוע הוא מתעכב.
 
כשתרצו להתייעץ בנושאי שכר, לא תוכלו לפנות לחברה ישירות. אחרי שתצאו מהראיון, לא תוכלו לשלוח שאלה לנציג החברה "תגיד, איך הייתי?", וגם אם תפנו, איך אתם יכולים לדעת בוודאות שהוא לא עונה לכם תשובה נחמדה רק כי לא נעים לו?
 
Linkedin היא אכן רשת יעילה, אבל היא מחזירה אתכם לעבוד ישירות מול המעסיק לעתיד שלכם, וגורמת לכם לוותר על הערך המוסף של דיאלוג. אל תזלזלו בערך המוסף שלנו – הוא פותר הרבה אי-נעימויות ומוודא שלא תישארו תלויים באוויר בשום שלב של התהליך.
 

איך עובד תהליך ההשמה בדיאלוג?

לאחר שפניתם לדיאלוג ושלחתם קורות חיים, יועצת השמה שלנו תיצור אתכם קשר ותראיין אתכם. קורות החיים שלכם לא יוצאים מדיאלוג לפני שרואיינתם!
 
במהלך הראיון נבדוק את הניסיון וההשכלה שלכם. יועצת ההשמה תבדוק מהן הטכנולוגיות אותן אתם מכירים, מה למדתם בתואר, ומתי נוח לכם להתחיל לעבוד. בשלב הבא יועצת ההשמה תבדוק מה אתם מחפשים – מהו המיקום הגיאוגרפי בו אתם רוצים לעבוד (תל אביב? שרון? מוכנים בין חיפה ליבנה?), מהן ציפיות השכר שלכם, מהו סוג המשרה שאתם מחפשים כמו גם למה אתם עוזבים את מקום העבודה הנוכחי.
 
בשלב הבא, יועצת ההשמה תבדוק לאלו חברות אינכם מעוניינים שקורות החיים שלכם ישלחו. חברות אלו נחסמות, וכך ניתן לשמור על הדיסקרטיות שלכם בצורה טובה. חברות נוספות שיחסמו אוטומטית, הן החברה בה אתם עובדים כעת (אתם הרי לא רוצים שהבוס יקבל את קורות החיים שלכם), כמו גם חברות הבת שלה.
 
לאחר תום הראיון, קורות החיים שלכם ישלחו למגוון משרות, בהתאם להגדרות שציינתם. דיאלוג תמשיך לעקוב אחר התהליך, תצלצל אליכם לאחר כל ראיון לשמוע רשמים, תצלצל אל החברה בה התראיינתם כדי לשמוע את רשמיה מכם, ותעביר את המידע הרלוונטי ביניכם לבין החברה כדי שלא תפלו בין הכיסאות.
 
דיאלוג תלווה את התהליך עד לרגע בו תחתמו על חוזה ההעסקה, תדאג לזרז את התהליך, או לעדכן את החברה כשאתם מתקדמים בחברות אחרות, וגם תשמח לייעץ לכם בנושאי השכר, ולתת לכם משוב לגבי ציפיות השכר שנתתם לחברה.
 

מה לגבי הדיסקרטיות שלי?

רבים ממחפשי העבודה שלנו מחפשים עבודה בעודם מועסקים בחברה אחרת. כשאתם שולחים את קורות החיים ישירות למשרות שמתפרסמות ברשת, אתם לא תמיד יודעים מי עומד מאחורי המשרה הזו (אולי היא דיסקרטית ושייכת לחברה בה אתם עובדים כרגע?).
 
עבודה מול דיאלוג פותרת את הבעיה הזו - בעת הראיון (או כבר על גבי קורות החיים), ציינו שאתם עובדים כרגע, ושנוח לכם לקבל שיחות טלפון בשעות מסוימות, ודיאלוג תשתדל לא להטרידכם במסגרת העבודה.
 
קורות החיים שלכם נשלחים מדיאלוג ללא פרטים מזהים, וללא זהות מקום העבודה הנוכחי שלכם, כדי לשמור על הדיסקרטיות שלכם. כפי שציינו בתשובה הקודמת, החברה בה אתם עובדים כרגע, כמו גם חברות הבת שלה או חברות אחרות שציינתם, נחסמות אוטומטית, כדי שקורות החיים שלכם לא ישלחו אליהן בטעות.
 

איך אני יודע שלא תפנו אותי למשרות שאני לא רוצה?

כפי שנאמר בשאלה הקודמת, במהלך הראיון שתעברו בדיאלוג, נשאל אתכם בדיוק מה אתם מחפשים:
 • מיקום גיאוגרפי – כמה רחוק מהבית אתם מוכנים לעבוד?
 • משרה – איזו משרה אתם מחפשים, באילו תחומים, באיזו טכנולוגיה ובאיזה היקף משרה?
 • ציפיות שכר – מהו השכר שאתם מצפים לקבל?
 • חברות – באילו חברות אתם לא רוצים לעבוד בשום פנים ואופן ובאילו חברות כן?
אתם נשלחים רק למשרות שעולות בקנה אחד עם ההגדרות שציינתם.
 

לכמה משרות אתם שולחים אותי?

כמות המשרות אליהם תשלחו תלויה בשני גורמים:
 • מצב השוק – האם השוק בפריחה, ויש כמות משרות גדולה?
 • הפרופיל שלכם – האם אתם מפתחי Cobol, שפה שאין לה הרבה משרות, או שמא, האם אתם מפתחי C#, JAVA או C++, שפות פופולאריות בהרבה עם ביקוש רב? 

היו לי ראיונות עבודה, ואז הפסקתם להתקשר

במידה וקצב התהליך שלכם איטי, נסו את אחת מהפעולות הבאות:
 • הכנסו ללוח המשרות שלנו, חפשו משרות אליהן טרם פניתם ושאתם מתאימים לדרישותיהן, והגישו מועמדות דרך האתר. פעולה זו תשגר את קורות החיים שלכם ישירות ליועצת ההשמה שמטפלת במשרה. היא תבחן את התאמתכם, ובמידה ואתם מתאימים, קורות החיים שלכם יועברו ישירות לחברת ההייטק.
 • צרו קשר במייל עם יועצת ההשמה שטיפלה בכם. ציינו במייל את מספר המשרות בהן אתם מעוניינים ובקשו ממנה שתבדוק אם ניתן להגיש אתכם למשרות אלו.
 • צרו קשר עם איש הרשתות החברתיות שלנו בפייסבוק או בלינקדאין, ובקשו ממנו לבדוק מדוע התהליך שלכם איטי.

איך אדע שלא תשלחו את קורות החיים לחברה בה אני עובד כרגע?

על אף שעסקנו בקצרה בנושא הדיסקרטיות באחת השאלות שמופיעות למעלה, זהו נושא אקוטי שמדיר שינה מעיניהם של מחפשי עבודה רבים, ולכן שווה לעסוק בו שוב בהרחבה - במהלך הראיון שאתם עוברים בדיאלוג, לאחר שקורות החיים שלכם התקבלו אצלנו, יועצת ההשמה שתראיין אתכם תשאל אם יש חברות שאתם מעוניינים שלא נשלח אתכם אליהן. חברות אלו מכונות "חברות חסומות", ולמערכת של דיאלוג אין אפשרות לשלוח אתכם לחברות אלו, גם אם מאוד ננסה :)
 
גם חברות בת, או חברות שעובדות עם החברה החסומה שלכם, נחסמות אוטומטית, וגם אליהן אין באפשרותנו לשלוח את קורות החיים שלכם, גם לא בטעות. בצורה זו, דיאלוג מבטיחה שקורות החיים שלכם לא יגיעו בטעות למי שלא אמור לדעת שאתם מחפשים עבודה.
 

שלחתי קורות חיים ולא חזרו אלי. למה?

לדיאלוג יש מאגר עצום של מחפשי עבודה, ועל מנת לא להעמיס עליו, אנחנו מראיינים אך ורק עובדים שיש לנו משרות רלוונטיות להציע להם. במידה ושלחתם את קורות החיים שלכם, אך לא חזרנו אליכם, נסו לעשות את אחד מהדברים הבאים:
 
 • חיזרו למשרה ובידקו - האם אתם באמת מתאימים לדרישות החובה שלה?
 • חפשו משרות אחרות להן אתם מתאימים בוודאות גמורה, והגישו להן את מועמדותכם.
 • ניתן למצוא את מנהלת המדיה החברתית  שלנו בפייסבוק או בלינקדאין. בקשו ממנה לבדוק מדוע לא חזרו אליכם. לעיתים, בעיקר בימים של עומס רב, מחפשי עבודה עשויים לפול בין הכיסאות, למרות שהם כן מתאימים למשרות בהן אנחנו מטפלים.

עם אלו חברות אתה עובדים?

דיאלוג עובדת עם תמהיל רחב של חברות – החל מסטארט-אפים בתחילת דרכם, דרך חברות קטנות ובינוניות, וכלה בחברות ענק בינלאומיות או מקומיות. דיאלוג עובדת גם מול חברות ממשלתיות, ביטחוניות או מוסדיות, כמו גם מול חברות שאינן חברות הייטק, אבל שיש להן מחלקה או צורך באנשים טכנולוגיים, כגון בנקים, חברות ביטוח, ומשרדי רואי חשבון ועריכת דין.
 
חישבו על זה באופן הבא – אתם שולחים אלינו את קורות החיים פעם אחת בלבד, אבל מגיעים למגוון עצום של מאות חברות! האין זה יתרון של ממש?! ללוח המשרות שלנו

באילו איזורים בארץ אתם פעילים?

דיאלוג פעילה בכל רחבי ישראל. מטבע הדברים ובשל אופיו של שוק ההייטק, חלק נכבד של המשרות בתחום מרוכזות במרכז הארץ, אך ישנה כמות גדולה של משרות במרכזי ההייטק הפזורים ברחבי הארץ, לדוגמא: ביקנעם, בכרמיאל, בחיפה, בעכו, בערי השרון השונות, ברחובות, בקריית גת, בפארק הטכנולוגי בעומר ובאחרים.
 

האם כדאי לעבוד עם כל חברות ההשמה במקביל?

דיאלוג לא בודקת אם אתם עובדים עם חברות השמה נוספות. זהו שיקול שלכם. לשם נוחות המעקב אחר תהליך החיפוש שלכם, מומלץ לעבוד עם מיעוט של חברות השמה, ולבחור בחברות ההשמה שמביאות לכם הכי הרבה תוצאות חיוביות (זימון לראיונות, משרות רלוונטיות, הצעות שכר...).
 
רצוי, גם, לקחת בחשבון שאותה משרה מתפרסמת בכמה חברות השמה, ושבפניה למספר חברות השמה, אתם יוצרים לעצמכם נפח עבודה גדול, אבל תועלת קטנה בהרבה.
 

כמה זה עולה לי?

השירות שדיאלוג מעניקה לך, מחפש/ת העבודה, מוענק לחלוטין בחינם.
נשמע לכם הוגן? היכנסו ללוח המשרות שלנו והתחילו לעבוד עם דיאלוג

איך מוצאים עבודה עם דיאלוג?

השאר פרטים ואנו ניצור איתך קשר

מייל זה ישמש אותך להזדהות באתר

הוסף הערות

 
}

 

שלח קו"ח