הנדסת חומרה: כל המידע והמשרות החמות בתחום

הנדסת חומרה הוא תחום חשוב בהייטק – המהנדסים וההנדסאים העוסקים בתחום הם אלו המטפלים בחומרה שעליה מתבססים המחשבים, המכשירים האלקטרוניים השונים והתוכנות שעליהם, ומגוון הפרויקטים הקיימים הוא עצום. בואו לקרוא קצת על תחום מעניין שיכול להיות הקריירה הבאה שלכם ולהיחשף למספר משרות אטרקטיביות בתחום.

קצת על הנדסת חומרה

הנדסת חומרה היא תחום מרתק שעליו מתבססים תחומים רבים. התחום כולל בתוכו נושאים כמו ארכיטקטורת מחשב, תכנון מערכות, פיתוח שבבים, הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה, העברה מפיתוח לייצור ועוד. חברות רבות זקוקות לצוות הנדסת חומרה, למשל חברות בתחום הביטחון, הרפואה והתקשורת.

השכר בתחום הנדסת החומרה

השכר בתחום הנדסת החומרה תלוי בכמה גורמים כמו סוג התפקיד, מקום העבודה הספציפי וכמובן הוותק והידע שלכם. מהנדס מתחיל בשלל תחומים בהנדסת החומרה יקבל בתחילת עבודתו שכר של כ-20 אלף ש"ח, וכבר לאחר שנתיים הוא יוכל להשתכר מדי חודש ב-25,000 ש"ח ואף יותר. מהנדסים בעלי ותק של 6 שנים או יותר בתפקידם ישתכרו בין 30,000 ל-40,000 ש"ח, ובדרג הניהולי הסכומים עולים אפילו יותר ויכולים להגיע ל-50,000 ש"ח בחודש, בהתאם לתפקיד.

מוזמנים להתעדכן בנתונים בכל עת ולראות את טווחי השכר העדכניים של המקצוע הנ"ל ושלמקצועות אחרים בעמוד טבלאות שכר הייטק באתר שלנו.

תפקידים נחשקים בתחום הנדסת החומרה

חושבים להתקדם לתפקיד הבא שלכם בתחום הנדסת החומרה? הינה כמה משרות חמות בתחום שכדאי לכם להכיר:

Board Designer בחברה בתחום האלקטרואופטיקה

לחברה המפתחת כוונות אלקטרואופטיות לנשקים דרוש Board Designer שיתכנן את הבסיס למערכות המתוחכמות והחשובות האלו. הייעוד של הכוונות הוא לעזור למשתמשים לשפר את דיוק הפגיעה שלהם, ובאמצעות יכולות התכנון והעיצוב שלכם בתחום הלוחות והמעגלים אתם תוכלו להיות שותפים לעשייה בתחום. דרישות התפקיד הן 4 שנות ניסיון כ-Board Designer, ניסיון בתכנון דיגיטלי ואנלוגי, ניסיון בכתיבה ב-VHDL וניסיון ב-FPGA. לחצו כאן לפרטים נוספים ולהגשת קורות חיים.

System Engineer בחברה בין לאומית לתקשורת וללוחמה אלקטרונית

אם אתם אוהבים להתעסק במפרטים טכניים, בפיתוח תהליכים מערכתיים ובכל מה שקשור להנדסת מערכת מאפס ועד המוצר הסופי, המשרה הזו יכולה להתאים לכם. במסגרת התפקיד תשתלבו בחברה בין לאומית המתעסקת בתחומי מכ"ם, מודיעין אותות ולוחמה אלקטרונית, ותכתבו מפרטים טכניים ומסמכי אפיון של מערכות שונות. אלו הן דרישות התפקיד:

 • השכלה אקדמית הנדסית בתחומי חשמל ואלקטרוניקה, מחשבים, תוכנה ומערכת
 • 3 שנות ניסיון בהנדסת מערכת או אפיון מערכת, פיתוח ושילובים ובדיקות מערכתיות
 • ראייה והבנה מערכתית מולטי-דיסציפלינרית
 • יכולת עבודה עצמאית, יחסי אנוש מצוינים ועבודה בצוות
 • אנגלית ברמה גבוהה (כתיבה, דיבור וקריאה)

יתרון רב למי שיש ניסיון בעבודה עם כלים בלתי מאוישים וניסיון בעבודה בתחום הימי. לחצו כאן לפרטים נוספים ולהגשת קורות חיים.

חברת הייטק מצליחה בתחום התקשורת בין כלי רכב מגייסת RF System Engineer

אחד מהתחומים המבוקשים ביותר בהייטק בשנים האחרונות הוא פיתוח הכלים לתקשורת בין כלי רכב, כדי להפוך את פעולת הנהיגה לבטוחה יותר ולאוטומטית יותר. אחת החברות המצליחות בהייטק מגייסת מהנדס לצוות הפיתוח שיהיה אחראי על ניתוח בעיות במערכת RF ועבודה מקיפה בנושא לפיתוח צ'יפים מתקדמים בטכנולוגיות חדישות.

דרישות התפקיד הן תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, 5 שנות ניסיון בתפקיד, ניסיון באינטגרציה של תת מערכות PHY או RF וניסיון בעבודה עם סוגים שונים ציוד בדיקה של RF. לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

חברה מובילה בתחום ההגנה האווירית מגייסת Integration Engineer

חברה ביטחונית פרטית המתעסקת בפיתוח מערכות הגנה אווירית, מעקב ותצפית מגייסת לצוות הפיתוח שלה מהנדס אינטגרציה לבדיקות מעבדה של המערכות והרכיבים השונים, בדיקת אותות, פתרון בעיות וניתוח אינטגרציה כולל.

דרישות התפקיד:

 • תואר ראשון בחשמל ואלקטרוניקה או בהנדסת מחשבים
 • 4 שנות ניסיון לפחות בתפקיד Integration/System engineer
 • ניסיון ב-Board level analog and digital circuit design
 • ניסיון עם high-power, embedded system design
 • ניסיון בניתוח ועיצוב של power supplies / power integrity analysis
 • ניסיון בליווי ובניהול של תהליכי העברה מפיתוח לייצור לאורך כל מחזור חיי המוצר
 • ניסיון בניהול ברמת המערכת, החומרה והייצור לאחר הפצת המוצר
 • ניסיון בפיתוח מוצרים מאפס
 • ניסיון בעבודה עם ציוד מעבדה מסוגים שונים

לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

SoC Architect בסטארט אפ בתחום ה-IOT

חברת סטארט אפ בתחום ה-IOT מפתחת צ'יפ סיליקון אנלוגי ודיגיטלי שמטרתו להיות בקר לחיישנים ומקור לאיסוף מידע ושליחתם לאחסון. לשם העבודה דרוש ארכיטקט SoC בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל או הנדסת מחשבים ו-5 שנות ניסיון לפחות בעיצוב SoC. עוד מדרישות התפקיד הן כישורי עיצוב טובים, ניסיון עם איתור באגים ואופטימיזציה של עיצוב וקוד FW ויכולת פתרון בעיות וניתוח. לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

Lead Electrical Engineer בחברה לייצור מכשור רפואי

חברה בין לאומית בתחום המכשור הרפואי מגייסת מהנדס בכיר לעבודה בתחום החומרה. דרישות התפקיד הן 5 שנות ניסיון בתפקיד מהנדס אלקטרוניקה, ניסיון מוכח בפיתוח לוחות דיגיטליים ואנלוגיים, ניסיון בניהול צוות וניסיון ב-PCAD, Altium או OrCAD. יתרון יינתן למגיעים עם ניסיון בתחום הרפואי. לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

חברה בין לאומית בתחום התקשורת מגייסת FPGA Engineer

לחברה גלובלית המפתחת מוצרים בתחום הסלולר דרוש מהנדס FPGA לעבודה במתכונת היברידית על פיתוח מוצרים ומערכות בתחום התקשורת האלחוטית. דרישות התפקיד הן 5 שנות ניסיון בתפקיד מהנדס FPGA, ניסיון עם Xilinx וידע ב-VHDL או Verilog, ויתרון יינתן למי שיש ניסיון עם PHY או ניסיון בעבודה בחברות תקשורת. לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

FPGA Engineer בחברת פרויקטים בתחום האלקטרוניקה

חברה מובילה המפתחת כלים לניתוח ולאינטגרציה של SoC דרוש מהנדס בכיר בעל ניסיון ב-FPGA. במסגרת התפקיד תתעסקו בפיתוח מערכות על שבב לתקשורת אלחוטית בצבא ומחוצה לו, בתחום החלל ובתחום המכ"ם, באמצעות הכלים והספריות שהחברה יצרה לעצמה. דרוש ניסיון של 4 שנים לפחות כמהנדס אלקטרוניקה, ניסיון בפיתוח פרויקטים וניהולם וגם ידע ב-VHDL או Verilog. לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

Verification Engineer בסטארט אפ לפיתוח מעבד ל-AI

חברת סטארט אפ העוסקת בפיתוח מעבדים ל-AI מגייסת לצוות שלה Verification Engineer לפיתוח הצ'יפים והחומרה ליישומי בינה מלאכותית במכשירי קצה כמו מוצרים חכמים לבית, רחפנים ובתעשיות שונות. דרישות התפקיד הן תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, 3 שנות ניסיון בתפקיד, ניסיון בעבודה עם מתודולוגיית UVM וניסיון ב-Verilog. לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

מהנדס/ת ייצור בחברה ביטחונית

חברה ממשלתית העוסקת בתחום החלל והביטחון מגייסת לשורותיה מהנדס/ת ייצור. במסגרת התפקיד תנהלו את תהליכי התוכן ואת התאמתם לתהליכי הייצור, תתעסקו בתמחור ובבניית מודל עלות, תהיו אחראיים על מערכי העבודה של הצוותים וגם על ניהול של קבלני משנה בארץ ובחו"ל. דרישות התפקיד הן תואר הנדסאי או מהנדס חשמל ואלקטרוניקה, 7 שנות ניסיון בניהול תהליכי ייצור טכנולוגיים, ידע בתחום החיווט ושליטה ביישומי אופיס ובמערכות כמו SAP ו-Harness. לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

מהנדס/ת מכונות בסטארט אפ

חברת סטארט אפ בתחום הסוללות מגייסת לשורותיה מהנדס/ת מכונות בעל תואר ראשון בתחום ו-5 שנות ניסיון בתכנון מכני למשרה העוסקת בפיתוח רכיב חשוב בסוללות ממונעות. במהלך התפקיד תתכננו ותפתחו אב-טיפוס למוצר וכן תתכננו מערכות גדולות לייצור המוני. פרט לדרישות המקצועיות ויכולת ניהול משימות יש יתרון לבעלי זיקה לעולמות של הנדסת חומרים והנדסת תהליכים. לחצו כאן לפרטים נוספים על המשרה ולהגשת קורות חיים.

לסיכום

מהנדסי חומרה הם בעלי תפקיד חשוב בפיתוח הטכנולוגיות השונות שמשתמשים בהן בעולם ההייטק וגם מחוצה לו, ויש לא מעט ענפים בתחום שיכולים לעניין אתכם. המשרות שכאן ועוד משרות רבות מחכות לכם באתר שלנו ומכילות את כל הפרטים שאתם צריכים כדי לבחור בחוכמה את השלב הבא בקריירה שלכם.