פותחים סטארטאפ משלכם? 5 מדריכים שחייבים להכיר

רבים מאנשי ההייטק חולמים על הקמת מיזם. כדי להקל עליכם את איסוף המידע, ריכזנו עבורכם ספרים ומדריכים מקצועיים שיאפשרו לכם לעשות את הצעד הראשון ולהפוך את המיזם לסטארט אפ מצליח

פותחים סטארטאפ משלכם? 5 מדריכים שחייבים להכיר

פותחים סטארטאפ משלכם? 5 מדריכים שחייבים להכיר

רבים מאנשי ההייטק חולמים על יצירת מיזם משלהם. אם גם בכם מקנן הרצון הזה, אנו ממליצים לצאת לשטח ולעשות עבודת מחקר הכוללת מחקר לקוחות, מחקר מתחרים, הקשבה, מיתוג, הכנה לפגישה עם משקיע, בניית אב טיפוס, היכרות עם יזמים אחרים ועוד.

ידע הוא כוח עצום הפוגש אותנו בצמתים רבים בחיינו, כך שכל מה שנותר לנו הוא לאסוף את המידע, לארוז אותו היטב במוחנו ולצאת לדרך המאתגרת. כדי להקל עליכם את איסוף המידע, ריכזנו עבורכם ספרים ומדריכים מקצועיים שיאפשרו לכם להתחיל ברגל ימין ולהפוך את המיזם לסטארטאפ מצליח.

שנתחיל?

 1. מדריך מקיף של Udacity

  מדריך העוסק בנושא שותפויות, על היתרונות והחסרונות הטמונים בשותפים עסקיים, הגדרת השותפים עד כמה אנחנו זקוקים להם ועל מה חשוב לתת את הדעת כאשר מכניסים שותפים למיזם. כמו כן, המדריך מפרט את כל הסיכונים הטמונים בניהול שותפים, נוגע באסטרטגיות של שותפים וסוקר את כל התחום בצורה מקצועית. בהחלט מדריך חובה ליזם המתחיל.

 2. Playbook

  מדריך המבוסס על השלבים שאותם עובר היזם המתחיל – רעיון, בניית צוות, הצגת המוצר, ביצוע ופיתוח. המדריך מצוין משום שהוא מכיל דוגמאות וסיטואציות די מוכרות ליזמים בתחילת דרכם. הוא מעניק פתרונות יצירתיים להתגברות על הקשיים ההתחלתיים ומתובל בדוגמאות חיות מהשטח.

 3. 21 צעדים ראשוניים ליזם המתחיל

  מדריך נהדר המתחיל ממש משלב הרעיון, דרך מיתוג ומכשולים שונים העומדים בפני היזם הצעיר. המדריך מתמקד במסע של היזם תוך מתן פתרונות נהדרים למימוש. אם גם אתם רוצים להגיע לפסגה מבלי לשקוע למטה – המדריך הזה בשבילכם.
  טים ברי, מחבר המדריך הוא המייסד של Palo Alto – חברת תוכנה, מייסד שותף של Borland הבינלאומית ומומחה מוכר בתחום התכנון העסקי. בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת סטנפורד ותארים בהצטיינות מאוניברסיטת אורגון ומאוניברסיטת נוטרדאם.

 4. The Lean Startup, Eric Ries

  ספר העוסק בקבלת החלטות עסקיות נכונות ומהירות על בסיס עקרונות של ייצור דל תקציב ופיתוח מהיר. ספר זה מראה לכם כיצד אפשר להצליח בנוף העסקי עם מינימום סיכון. הספר נכתב על ידי אריק ריס, יזם וסופר רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס", המכהן כבעלים בחברה המייעצת לכמה חברות סטארט-אפ בתחום הטכנולוגיה ובחברות הון סיכון.

 5. The Hard Thing About Hard Things, Ben Horowitz

  הרבה אנשים מספרים כמה כיף לפתוח עסק ולהתחיל מיזם חדש, אבל רק בן הורוביץ שם את הדברים על השולחן ומדבר על הצדדים הפחות נעימים שבהם נתקל היזם בדרכו. בן הורוביץ, ממייסדי קרן ההון סיכון אנדרסין שהיא מהגדולות ביותר בעמק הסיליקון ואחד מהיזמים המכובדים והמקצועיים בעולם, מביא את הסיפור שלו על הקמה, ריצה, מכירה, קנייה, ניהול, קבלת החלטות גורליות ועוד משימות ותלאות רבות בדרכו של היזם המתחיל.

לסיכום, דרכו של יזם אינה פשוטה, היא רוויה במכשולים, לבטים, קבלת החלטות ובעיקר עשייה. למזלנו הרב, המידע ברשת לצד המידע המונגש לנו בספרים מאפשרים לנו ללמוד מטעויות וכישלונות, שרבים עשו לפנינו, ולכן עוד בראשית הדרך מומלץ להיכנס לזירה עם ידע שהוא הדלק שיהפוך לצידה משמעותית לדרך. מחפשים להתברג לתוך עולם ההייטק הישראלי? הציצו בלוח משרות הייטק שלנו.

בהצלחה!