5 טיפים לעבודה עם בוס מרחוק

בניגוד לעבר, כיום נפוץ יותר ויותר לשמוע על עבודות הכוללות יום או יותר של עבודה מהבית. התוצאה היא עבודה במרחק מהבוס שלך. יש גם כאלו שהבוסים שלהם נמצאים הרחק מעבר לים, אז איך ניתן לתקשר בצורה הטובה ביותר, לקדם, ליזום ולעבוד יחד הכי טוב?

5 טיפים לעבודה עם בוס מרחוק

5 טיפים לעבודה עם בוס מרחוק

בונדינג טוב עם הבוס שלכם זה לא דבר קל. ייתכן ושיטות העבודה שלכם שונות או שיש לכם אישיות שונה לחלוטין ממנו. מה שעלול להפוך את זה ליותר קשה – ובכך, את העבודה שלכם למעשה – קל וחומר אם אתם והבוס שלכם עובדים במקומות נפרדים או אפילו באזורי זמן נפרדים.
זה שאתם לא עובדים ליד הבוס, מקשה מאוד לקרוא הרבה דברים שבד"כ אנו רואים באופן טבעי, לדוגמה שפת גוף, אנרגיה של הבנאדם וכו'. איך מרשימים בוס שמעולם לא ראה את תהליך העבודה שלכם? איך נשארים מעודכנים עם קולגה שחווית העבודה שלו שונה לחלוטין משלכם?
בעזרת הטיפים שהכנו לכם תוכלו ליצור יחסי עבודה טובים ובריאים גם מרחוק וגם מקרוב.

היפכו את ההיכרות עם הבוס לחלק מהעבודה

התהליך של הכרת מקום העבודה והכרת הבוס הוא חיוני. כחלק מתהליך זה הכי טוב לבצע כבר בתחילה סדרת שיחות ארוכה הכוללת גם התכתבות, שיחות סקייפ, וידאו ושיחות טלפון על בסיס יומי בשבועות הראשונים. זה מאפשר לעבוד הרבה יותר טוב יחד בהמשך.
אם חשבתם שהטכנולוגיה עוזרת רק ליחסים רומנטיים ממרחק רב, אז זה עובד אותו דבר גם עם יחסי עבודה. בסופו של דבר, מערכות יחסים, גם אלו שבעבודה, בנויות על היכרות טובה ועמוקה.

לסמול טוק יש השפעה גדולה, נצלו אותו

תשתדלו לא להיות מוכווני עבודה בלבד בשיחות שלכם עם הבוס. הן במיילים והן בטלפון ובכל צורת התקשרות ביניכם, השתדלו גם להכניס קצת סמול טוק ולדבר על העולם שלכם והעולם של הבוס שלכם.
כך לדוגמה אתם יכולים לכתוב משהו בסגנון של 'היי, מקווה שהיה לך סוף שבוע טוב. היה כל כך חם כאן, שפשוט ישבנו במזגן כל היום. מניח שאצלכם מזג האוויר היה טוב יותר' או 'הי, שמעתי שסיימת לבנות את הבית החדש, אלו חדשות נהדרות'. וכו'.
הרעיון הוא מצד אחד להביע עניין ולדבר על דברים מחוץ לעולם העבודה ומצד שני לא לשתף ותר מידי או לכתוב דברים אישיים מידי. בסופו של דבר חלק עיקרי ממערכות היחסים בין אנשים לעבודה הן שיחות סתמיות ואפילו מקריות המתרחשות במסדרונות. כדי להעמיק את מערכת היחסים המקצועית כשאתם מרוחקים מהבוס שלכם, צרו דרכים להביע רמה של אכפתיות.

(סרטון חמוד של ג'יימס קורדן ושאלות אישיות מידי)

בדקו איך הבוס שלכם אוהב לעבוד

תשאלו שאלות בנוגע לסגנון והעדפותיו של הבוס שלכם, כך שתוכלו לעמוד בציפיות. שאלות לדוגמה:
האם אתה מעדיף שנשלח שאלות או פידבקים מיד בזמן שהם עולים או שנרכז את הכל לאימייל או שיחת טלפון אחת?
מה השעה הטובה ביותר ביום לדבר איתך על עבודה מבלי להפריע לך?
באיזה צורה אתה מעדיף שנרשום את הדוחות או הסיכומים?
וכו'
בקיצור, השקעת זמן בהתחלה ושאלת השאלות הנכונות יכולה להפוך את העבודה שלכם להרבה יותר זורמת בהמשך ולמנוע כאבי ראש מיותרים.

תדאגו לעדכן כל הזמן

לעבוד בשקט זה לא דבר טוב בהכרח כשאתם מרוחקים מהבוס שלכם. זה עלול לעיתים ליצור תחושה כאילו אתם לא באמת עובדים. אז דאגו לספק דוחות ועדכונים שוטפים על עבודתכם. תדירות עדכונים טובה צריכה להיות לפחות פעמיים בשבוע, בתחילתו ובסופו.
זכרו שבמקום העבודה שלכם יתכן ולא כולם יודעים להעריך עבודה מרחוק ודיווחים שוטפים מראים להם שאתם באמת עובדים ושניתן לסמוך עליכם.

פגישות אמיתיות הכרחיות

אפילו מערכת יחסים מצויינת בעבודה, דורשת פגישות פנים אל פנים לפעמים. אז בכל הזדמנות שיש לכם, פנו לזה זמן. אתם לא צריכים לקבוע ביקור בשבוע אבל אם מפעם לפעם תקבעו פגישה מיוזמתכם, זה יכול לסייע לכם מאוד. כן, גם אם זה דורש מכם נסיעה ממושכת או לעשות שמיניות באוויר לעיתים, זה שווה את זה.