עוד קולגה הזמין אתכם לחתונה? איך מתמודדים עם זה?

בוקר, יום חדש ורענן עומד בפתח, אתם מרגישים מצוין ומגיעים למשרד עם חיוך על הפנים. השמיים כחולים והציפורים מצייצות אך כל אלו נעלמים ברגע שקולגה עמו אכלתם ארוחת צהריים פעמיים החודש פונה אליכם בשמחה. אותו קולגה מניח בידיכם מעטפה שבתוכה הזמנה לחתונתו.

כן, שוב זה קורה לכם. עוד פעם יהיה עליכם להיפרד לשלום מ-400 שקלים מינימום (אחרת תכנסו לרשימה השחורה של המשרד), שוב תצטרכו להיגרר לערב ארוך ולעמיד פנים שאתם שמחים ומתרגשים לכבוד הזוג המיוחד.

אולי די עם זה? מחודש אפריל הזמינו אתכם ל-8 חתונות! מילא היו מזמינים אתכם לחתונה פעם בשנה אבל זה כבר בלתי אפשרי! איך מתמודדים עם גלי החתונות הללו?

עוד קולגה הזמין אתכם לחתונה? איך מתמודדים עם זה?

עוד קולגה הזמין אתכם לחתונה? איך מתמודדים עם זה?

תירוצים, תירוצים ועוד קצת תירוצים

זה שאתם לא רוצים להגיע לחתונה – זה ברור, ייתכן שגם המזמין לא הכי רוצה שתגיעו ושקיבלתם את ההזמנה כי פשוט לא נעים לו לא להזמין אתכם או שיכול להיות שהוא מאוד מחבב אתכם למרות שאתם לא חשים את אותם רגשות כלפיו ואלו הן רק חלק מהאפשרויות. בכל אופן, עדיף שלא תנסו להיכנס לראשו של המזמין כי יש לכם מספיק בלגן בראש שלכם.

אז אם החלטתם שאתם לא רוצים להגיע לחתונה תוכלו להיעזר במגוון תירוצים. להלן מספר תגובות, חלקן אפשריות וחלקן יוציאו אתכם סוציומטים לחלוטין:

 1. כבר קבעתם תכניות - הביטו במעטפה שזה עתה קיבלתם, עטו על פניכם מבט מאוכזב ואמרו: "אוי אני כל כך מצטער אבל כבר קבעתי תכניות לאותו יום, הייתי שמח לבוא אבל פשוט לא אספיק"
  *תגובת פרשננו – זו תגובה סבירה אבל די בטוח שהצד השני ידע שמדובר בתירוץ. אם כבר בחרתם להגיב כך נסו לדבר באופן טבעי, להימנע מתנועות גוף חשודות שמעידות על המבוכה שאתם חשים ולהביט בעיניים (כשאנשים משקרים יש להם נטייה להימנע מקשר עין).

 2. אתם לא מאמינים בחתונות – כן, אתם נמצאים בכת שכל חבריה לא מאמינים בחתונות ולכן בוחרים שלא להגיע אליהן ולא להשקיע בהן כסף ורגשות חיבה. אתם כן שוקלים לשלוח צ'ק במקרים בהם בני הזוג מחזיקים מעמד למשך 10 שנים.
  *תגובת פרשננו – אל תגידו שאתם בכת! עובדי המשרד יחשבו שאתם מספיק מוזרים גם אם תגידו שאינכם מאמינים בחתונות ושזוהי הסיבה שבגללה אתם מסרבים להגיע. במקרה שתחליטו להגיב כך - דעו לכם שמעתה אתם עתידים לאכול את ארוחות הצהריים לבדכם.

 3. העמדת פני חולה – במקרה זה לא ניתן להתריע על המחלה מראש ולכן יש לאשר את ההגעה ובאותו הערב פשוט לא להגיע. הקפדנים שיגיבו כך ימנעו אפילו מלהגיע לעבודה באותו יום וכמובן יעדכנו את חברי המשרד בכך שהם חולים.
  *תגובת פרשננו – תגובה כזו דורשת השקעה ושמירה על ימי החופש בכל משמר. חשוב לציין שחזרה על התירוץ באופן רצוף או יותר מפעמיים בתקופה קצרה תגרום לעובדי המשרד לעלות עליכם. למרות זאת, התירוץ יכול לעבוד יפה למספר קצוב של חתונות.

 4. פשוט לא להגיע – במילים אחרות – פשוט להבריז. "שכחתי! אני כל כך מטומטם" או אפילו: "נרדמתי", "הייתי מדופרס והשתכרתי", "הייתה לי תאונה... לא לא רצינית, פשוט הייתי צריך לגשת לבדיקה אצל הרופא ולא הספקתי", "הרכב התקלקל"... חסרות סיבות להבריז?
  *תגובת פרשננו – אם תגידו ששכחתם, השתכרתם או נרדמתם אתם עתידים לקבל מבט מלגלג. חברי המשרד פשוט לא יסמכו עליכם כי מי ששוכח או משתכר לפני חתונה הוא לא בנאדם שאפשר לסמוך עליו, לא ממש. במקרה זה אולי יהיה עדיף לבחור בתירוצים האחרים שהזכרנו – תאונה, רכב מקולקל ואפשרויות נוספות בסגנון.

 5. להתפטר – אם אתם עובדים בחברה בה גילם של העובדים נע בין 20-35 וכל שני וחמישי מזמינים אתכם לאירוע, ייתכן שכדאי לכם להתפטר.
  *תגובת פרשננו – נראה לכם? להתפטר? תהיו בריאים!

פשוט לומר את האמת

אם אתם אנשים מאוד ישרים, כאלו שלא מסוגלים לשקר - לא משנה מה יקרה, הרי שתצטרכו לומר את האמת, גם אם היא צורמת לאוזניים. "תודה על ההזמנה והרבה מזל טוב אבל לא אגיע, אני לא חושב שאנחנו מספיק קרובים. מקווה שהחתונה תהיה מוצלחת".

תגובה כזו, למרות הדיפלומטיה והניסוח הרהוט עלולה להיות מעליבה מאוד. סביר להניח שהמזמין יביט בכם בפליאה ולאחר מכן ישפיל את מבטו וידדה אל שולחנו. אם אתם הולכים עם האמת אתם אולי קשובים לעצמכם ונאמנים לדעותיכם אך אין מה לעשות – יהיו לכך השלכות.

אם החלטתם ללכת

אם החלטתם ללכת לחתונה תלכו עם חיוך. כדי למנוע מצב של חוסר נעימות בררו מראש מהו הסכום אותו מתכננים שאר העובדים לרשום על הצ'ק. תוכלו לחסוך כסף במידה שתגיעו לבד, סביר להניח שבני הזוג שלכם רק ישמחו להישאר בבית ולא להגיע לחתונה של אנשים שהם לא מכירים. התלבשו בצורה נאה, אל תרכשו בגד במיוחד, תנו חיוך או שניים למצלמה ותחתכו הביתה. אם המוזיקה טובה והשכנים נאים בעיניכם תוכלו כמובן להישאר ולחגוג עם הזוג המאושר, רק בבקשה, בלי להשחיל קינוחים למכנסיים.