שנה הלכה, שנה באה – זה הזמן לבנות קריירה חדשה

ראש השנה - נקודת ציון המאפשרת לכל אחד לסכם את השנה החולפת ולאתגר את עצמך במטרות ויעדים חדשים לשנה הבאה. ואיך לא, תמיד יש משהו מרגש בהתחלות חדשות (קצת כמו היום הראשון בעבודה), שגורם לנו להסיט מבט חטוף אחורה ומיד להביט קדימה לשנה שתבוא.

שנה הלכה, שנה באה – זה הזמן לבנות קריירה חדשה

שנה הלכה, שנה באה – זה הזמן לבנות קריירה חדשה

ההתחלה החדשה היא ללא ספק הזדמנות מצוינת לקידום הקריירה שלכם!

אז כדי להשאיר מאחור את השנה החולפת מאחור ולהתחיל בהילוך גבוה ובמרץ את השנה החדשה, חשוב להכין (פיזית ולא בראש) תכניות עבודה מסודרת הכוללות מטרות ויעדים ברורים, אך לא פחות חשוב, להכין גם את הדרך ליישם אותן שלב אחר שלב.

תכנית עבודה מסודרת תתאים לכם גם אם:

  1. אתם מרוצים במקום עבודתם, אך מעוניינים להתקדם לתפקיד בכיר יותר או להשתדרג בשכר, בתנאים ועוד.
  2. אתם לא מרוצים במקום עבודתם הנוכחי ומעוניינים לעבור לחברה אחרת או לשנות את מסלול הקריירה ולקחת אותו תחום חדש.

בשני המקרים הללו יש לפעול בצורה נכונה ועל פי מתודולוגיית עבודה מסודרת הכוללת בראש ובראשונה הגדרת יעד ולאחר מכן תכנית יישום שתאפשר להגיע למטרה.

תחילת השנה היא תקופה נהדרת ליישם את התכנית, אך אם נתקלתם בכתבה באמצע השנה, דעו שאף פעם לא מאוחר לבצע שינויים.

שנתחיל?

עשו חשבון נפש אישי

קצת קלישאתי לומר "חשבון נפש", אך הוא באמת יוכל לסייע לכם להכין תכנית עבודה מסודרת ולבחון את האפשרויות העומדות בפניכם. אז תשבו לכם בנחת קחו לכם דף ועט חלקו את הדף לשניים, בצד אחד רשמו את ההצלחות שהיו לכם בעבודה ודברים שאכן "עבדו" בשנה החולפת, ובצד השני רשמו מה לא עבד, מה מצריך שיפור או מהם הכישלונות שלכם. אל תעשו לעצמכם הנחות, לכל אדם יש כישלונות, השאלה כיצד הוא מתמודד איתם.

אל תזלזלו בהצלחות שלכם ואל תוותרו עליהן לטובת היעדים החדשים שקבעתם לעצמכם

אין טעם להתחיל תכנית חדשה לפני שמיציתם את כל האופציות והאפשרויות בתכנית שדבקתם בה מקודם. ולכן חלק מהיעדים בתכנית שאתם הולכים לבנות יכולים להיות יעדים מתמשכים שתצליחו להשיג בהמשך השנה החדשה. מומלץ לעשות שילוב בין היעדים החדשים לגמרי ליעדים שנמצאים בתהליך. כך תצליחו להגשים את עצמכם יותר ולהגיע לתוצאות מוכחות.

מטרות, יעדים ושחקני חיזוק

תכל'ס אתם וודאי יודעים את המטרות שלכם כרגע, הכל כתוב וברור ונותר לכם רק ליישם אותן לאט לאט בשנה החדשה. טיפ קטן - ללא שחקני חיזוק המטרות שלכם עלולות להיכשל או לקחת הרבה יותר זמן להשיג אותן. לדוגמה, אם המטרה שלכם לעבור לתפקיד ניהולי, עליכם ליצור "שחקני חיזוק" שיכולים להיות לקיחת תחומי אחריות נוספים על כתפיכם, השתתפות בתפקידים התנדבותיים ובעיקר להראות לממונים עליכם תכונות ניהוליות שיגרמו להם להאמין בכם. דוגמה נוספת, אם החלטתם לעבור לתחום חדש או לעבור לתפקיד אחר, בררו אופציות לקורסים והשתלמויות שיוכלו להיות שחקני חיזוק נבונים להגשמת המטרות שלכם.

תהיו ספציפיים, אבל גם פתוחים וקשובים לסביבת העבודה שלכם

קל מאוד ללכת לאיבוד בין כל המטרות שהצבנו לעצמנו, גם אם הן מטרות שטמונות אי שם בזיכרון שלנו, או מטרות שבאמת חשובות לנו. אז במקום להתפזר לכל כיוון, תקבעו סדר עדיפויות, תגדירו מהן המטרות החשובות ביותר ותתמקדו בהן. מצד שני תישארו תמיד פתוחים. העולם שלנו מאוד דינמי ומשתנה. חשוב שתדעו לקחת החלטות, לבצע שינויים ולחשב מסלול מחדש תוך כדי תנועה.

והכי חשוב, בעבודה כמו בחיים, תהיו בני אדם טובים ותתנו תמיד את המקסימום

שנה טובה והמון הצלחה!