איך משיגים קידום בעבודה - חלק ג'

לפני שתי כתבות התחלתי לדבר על הדרכים להשיג קידום במקום העבודה. עד כה דיברנו על כך שחשוב להתחבר לאנשים שיודעים על כל דבר שקורה בחברה, כדי שכשתפתח אופציה לקידום תהיו גם הראשונים לדעת עליה ולהגיש מועמדות. דיברנו גם על כך שכעובדים, חשוב שתבנו לעצמכם רקורד של מישהו שכדאי להמליץ עליו לקידום (חובת הדיווח), ותעבירו מידע על ההצלחות, לא רק על הכשלונות שלכם, כדי שמי שמנהל אתכם ידע כמה שאתם עובדים טובים.

אני מצהיר בזאת על כוונות

כשאתם מעוניינים בקידום בחברה בה אתם עובדים, חשוב מדי פעם "להצהיר על כוונות". ומה הכוונה? מדי פעם, לא בצורה אובססיבית מדי, מומלץ להזכיר באוזני מי שמנהל אתכם ישירות, ו/או עשוי לקדם אתכם מתישהו בעתיד, שאתם בהחלט מעוניינים להתקדם בתוך החברה מתישהו, ושאם יוצע לכם קידום לתפקיד כך וכך, בהחלט הייתם שמחים לכך. אם תצהירו על כוונתכם לקוּדם, לכשקידום כזה יגיע (ובהנחה שאתם גם מתאימים לו), ראש הצוות שלכם יזכר שאכן הבעתם עניין בקידום כזה, ועשוי להציע את מועמדותכם לתפקיד. הצהרה על כוונות גם עשויה למנוע סיטואציה בה אתם מגלים על הקידום רק לאחר שהוא קרה, ניגשים למנהל שלכם, ואומרים לו שחבל שלא ידעתם שנפתחה אופציה לקידום בחברה, כי הייתם נורא מעוניינים בתפקיד הזה, רק בשביל לשמוע את המנהל שלכם אומר: "נו, אז חבל שלא אמרתם לי שאתם מעוניינים בקידום, כי אני חושב שאתם נורא מתאימים לו, והייתי בשמחה ממליץ עליכם, אבל לא היה לי מושג שאתם מעוניינים".

רק הערה - אל תציקו עם נושא הקידום יותר מדי, ולעיתים תכופות מדי, כי זה עלול ליצור את הרושם שאתם כבר לא נהנים בתפקיד הנוכחי, וכבר לא יכולים לחכות בשביל להמשיך הלאה, וזה אף פעם לא טוב. מעבר לכך, הצהרה על כוונות לקידום כשאתם לחלוטין לא מתאימים לו, יכול להציג אתכם בצורה מעט חסרת מודעות עצמית. במילים אחרות, לא די בכך שתצהירו על כוונות, בשביל שתזכו בקידום הזה. אתם צריכים גם להתאים לתפקיד, וגם לדאוג לכך שהמנהל שלכם ידע שאתם מתאימים לו (על כך דיברנו בכתבה הקודמת)

הבלטת תכונות רלוונטיות

כאשר ידוע לכם שעומד להתרחש קידום בחברה (וידוע לכם, כי דאגתם להתחבר לאנשים בחברה שיודעים הכל לפני כולם), ואתם יודעים באיזו משרה מדובר ומהן התכונות שמחפשים לאותה משרה, יש משהו שתוכלו לעשות בנדון – להבליט תכונות רלוונטיות לקידום. קודם כל שבו עם עצמכם, ונסו לחשוב למה אתם מתאימים למשרה הזו. נסו לחשוב על דברים שעשיתם בעבר, במסגרת העבודה, שמוכיחים שיש לכם גם את הניסיון, גם את היכולת וגם את התושייה בשביל להתאים לתפקיד הזה, ואחרי שחשבתם על זה, בקשו לשוחח עם ראש הצוות שלכם, או עם מי שאחראי על הקידום הזה.

בפגישה, ציינו שנודע לכם שעומד להפתח תפקיד חדש או שמחפשים לקדם מישהו לתפקיד קיים, והסבירו למה אתם חושבים שאתם מתאימים לו, באמצעות הדוגמאות שכתבתם לעצמכם קודם לכן. לא בטוח שזה יעבוד, ויתכן שתגלו שכבר יש מועמדים שמרואיינים לתפקיד, אבל זה גם לא בהכרח יכול להזיק, ויותר מכך, זה יכול לשדר למנהל שלכם: הנה בחור שמעוניין בקידום כשאופציה כזו תפתח (הצהרה על כוונות), ועל פי הסקירה של התכונות שהוא עצמו העניק לי, הוא כנראה גם די מתאים לתפקיד שכזה.

הדרך הנוספת והאחרונה להשיג קידום בעבודה היא דרך ה"תפסו אותי או שאני עוזב", עליה נדבר בכתבה האחרונה בסדרה.