האם הגיע הזמן למצוא עבודה חדשה?

אם אתם מעבירים יותר ימים בהם אתם שואלים את עצמכם - מה אני עושה בעבודה הזו? ופשוט לא מצליחים למצוא תשובה מספיק טובה, אתם חייבים לעצמכם את הכתבה הבאה.

האם הגיע הזמן למצוא עבודה חדשה?

האם הגיע הזמן למצוא עבודה חדשה?

שנה חדשה, תמיד מביאה איתה הבטחות להווה ועתיד טוב יותר. פתחה של שנה זו הזדמנות טובה לבחון את השטח, ולחוש אם הגיע הזמן לשינוי.

אספנו עבורכם 7 סימנים שאם אתם מזדהים עם יותר מאחד מהם, הגיע הזמן למצוא עבודה חדשה.

לא יום ולא לילה

זה לא אירוע חד פעמי, לא הפקקים וגם לא הפרזנטציה למשקיעים או ישיבת הצוות. אם כל בוקר בשבילכם, מתחיל במסכת שכנועים עצמית/ עצבים/ דיכאון ואתם לא מצליחים למצוא סיבה לכך שהיום יהיה יום טוב יותר, כנראה שאתם לא נמצאים במקום הנכון. ככלל, הפרעות בדפוסי השינה כמו קושי להירדם עקב דאגות בעבודה, אמורים לשמש אינדיקציה שמשהו אינו תקין.
נסו לשאול את עצמכם מה הסיבה לכך? האם אתם חשים חוסר סיפוק מהעבודה? אולי קשה לכם לסיים מטלה שהטילו עליכם? ברגע שתבינו מה הסיבה יהיה לכם את המפתח הראשון לפתרון.

 1. התשוקה שלך אבדה

  התפקיד שלך והעבודה הקשורה אליו פשוט לא מעניינים אותך יותר. התרבות הארגונית לא מתאימה לך, ואפילו אחרי חופשה מפנקת, החזרה לעבודה משאירה אותך מנותק וחסר התלהבות לחזור. לפי פורבס אם גם חופשה לא מצליחה לתת לך אנרגיות מחודשות לעבוד, כדאי לבדוק מה כן?
  חשוב שתבודדו את המקור, ותבינו אם מדובר בדבר בר שינוי. לדוגמא, אם אתם עובדים במקום ששיטות העבודה, מערכות היחסים בו והחזון מנוגדים לאמונות ולערכים שלכם, יהיה לכם קושי להתמיד בו. 

 2. עומד במקום

  כבר תקופה שלא למדת שום דבר חדש, אין דבר שמאתגר אותך, והכישורים שלך מנוצלים באופן חלקי בלבד. בכדי למנוע שחיקה ולמצוא את חדוות העשייה מחדש, כדאי לבחון אם ישנה אופציה להצטרף לפרויקט חדש, סמינר או קורס רלוונטי שיוכלו לשפר את העבודה שלך ולהועיל לחברה. עבודה צריכה להעצים את הכישורים שלך ולקדם אותך מקצועית, לפי The Muse אם לא חלה התקדמות מקצועית/ קידום במהלך השלוש שנים האחרונות, כדאי למצוא עבודה חדשה. ראשית יש לבחון עם הבוס אופציות מקצועיות אפשריות, כמו ליצור תפקיד חדש בארגון שיענה על הצרכים שלך וצרכי החברה.

 3. תלוש מהמציאות

  התלוש שלך לא מספק אותך, יש לך תחושה שהעבודה שלך לא מתורגמת להערכה כספית, אתה מוצא את עצמך טרוד כל העת לגבי כסף, ובדקת בטבלאות השכר ומצאת פער משמעותי בין מה שנהוג להרוויח בתחומך, לבין השכר שלך. אם אתה עובד בחברה די זמן, כדאי לתכנן שיחה עם הממונה עליך ולבקש העלאת שכר, במידה ואתם מקבלים תשובה שלילית ואתם לא רואים אופק לקידום או העלאה בעתיד הקרוב, כדאי שתשקלו את צעדיכם בחברה.

 4. להיות עם היד על הדופק

  תעשיית ההייטק יודעת עליות ומורדות, מיזוגים ורכישות. בתהליכים כאלו חשוב להיות עם היד על הדופק ולשם לב אם ישנם קיצוצים, פיטורים מסביב או חוסר יציבות בהנהלה, כדאי לשכתב את קורות החיים. ב-The Muse מוסיפים כי רה- ארגון יכול להיות הזדמנות לזרוח, אך בחלק מהמקרים זה סימן לחוסר יציבות שיכול להשפיע על התפתחות הקריירה שלך. במקרים כאלו, אם מסביבכם מתחילים במרתון חיפוש עבודה, אל תישארו מאחור.

 5. יחסי מרות

  אחת הסיבות הנפוצות שבגללן אנשים עוזבים את מקום העבודה שלהם היא היחסים עם הבוס, אם מאשימים אותך בטעויות שלא עשית, לוקחים את הקרדיט על העבודה שלך, צועקים עליך ללא הפסקה, והמחשבה על כל תקשורת עם הבוס גורמת לך לכאב בטן, פשוט תדברו על זה! לא כדאי לשמור דברים בבטן, כדאי לשוחח ולהעלות את הנושא בנעימות. אך אם הדברים אינם נפטרים, ראוי שתדאגו לעתיד טוב יותר לעצמכם.

 6. דג מחוץ למים

  אם אירועים חברתיים מאיימים עליך? (ולא בגלל הביישנות), עבודה משותפת עם הקולגות היא מקור לסבל עבורך, כנראה שהסביבה האנושית לא מתאימה לך. כדאי לברר מה מקור הסלידה ואם ניתן לטפל בה. אם שום דבר לא עובד, ועבודת הצוות היא חלק מהותי מהתפקיד שלך, מוטב להתקדם הלאה.

אם החלטתם לעזוב, חכו רגע עם מכתב ההתפטרות. בדקו האם מיציתם את כל האפשרויות, בהן שיחה עם המנהל ובחינת אפשרויות קידום, בקשת העלאה, שינוי חשיבה ו/או התנהגות. אם כל אלו לא עזרו ואתם חשים שיהיה לכם נכון וטוב יותר במקום אחר, תתכננו אסטרטגיה לעזיבת מקום העבודה, הרי אינכם רוצים לשרוף גשרים, קל יותר להתקבל לעבודה כשאתם עובדים, הרי אין לדעת תוך כמה זמן תמצאו עבודה חדשה, וחשוב לשקול את ההצעות בצורה רציונלית. נצלו את חיפוש העבודה ובדקו עם עצמכם, איזה תפקיד וחברה ילהיבו אתכם, השחיזו את הכישורים שלכם, וצאו לדרך.

צריכים עזרה במציאת עבודה חדשה?

היכנסו ללוח המשרות שלנו ומצאו את האתגר הבא!