עבודה בהייטק באיירפורט סיטי

הערים הגדולות הפכו מזמן צפופות מכדי לאכלס את קצב הצמיחה וההתפתחות של ענף ההייטק הישראלי. המדיניות הנוכחית מובילה לכיוון הקמת מתחמים מחוץ לערים, כאשר אחד הבולטים שבהם הוא מתחם קריית שדה התעופה – איירפורט סיטי.

כמה סיבות טובות לעבוד באיירפורט סיטי

המתחם, הממוקם ממש בסמוך לנמל התעופה בן גוריון, פעיל מתחילת שנות האלפיים ונמצא מאז בהתפתחות בלתי פוסקת. עשרות חברות הייטק באיירפורט סיטי מעסיקות כיום מעל 20 אלף עובדים, ולצידן מכיל המתחם גם מרכזים מסחריים, אולמות כנסים והופעות, ומגוון רחב של משרדים ובתי עסק ממגוון תחומים.

מחפשי העבודה במתחם יגלו מגוון אדיר של משרות בהייטק, החל מהצעות בתחומים כמו הנדסת חומרה או הנדסת תוכנה, המגיעות מחברת ענק כמו התעשייה האווירית לישראל, ועד למשרות ניהול ופיתוח מערכות מידע, המוצעות, למשל, במסגרת גיוס עובדים לחברת אידאה, המתמחה בפיתוח והטמעה של מערכות ERP לעסקים. אחד התחומים הבולטים במתחם הוא תחום התקשורת והטלפוניה, המשותף להרבה חברות הייטק באיירפורט סיטי, כגון: Mirs, Motorola Solutions, AudioCodes ועוד.

על מנת לעודד את מגמת היציאה של מרכזי התעשייה והפיתוח אל מחוץ לערים, בחרה המדינה לייצר הטבות מיוחדות עבור חברות הייטק באיירפורט סיטי, המתבטאות בהנחות על תשלום הארנונה. עבור העובדים מדובר ביתרון רציני, כיוון שהטבות אלו מאפשרות לחברות המקומיות לפנות חלק נכבד מהתקציב לטובת משאבי החברה, בהם גם שכר העובדים. מומלץ לבדוק אילו מבין החברות הממוקמות במתחם נמצאות בעקבות זאת בראש טבלאות שכר הסוקרות משרות בהייטק, ולבחון את התנאים שהן מציעות לעובדים.

יתרון חשוב נוסף של עבודה במתחם איירפורט סיטי הוא כמובן מיקומו של המתחם, הנמצא ממש באמצע הדרך בין ירושלים לתל אביב, מחוץ למוקדי הפקקים. לכן, מהווה המתחם מקום עבודה מבוקש לכל תושבי האזור, אך מושך לא פחות גם עובדים המתגוררים בחלקים מרוחקים יותר של הארץ.

דרכי הגעה ופרטים נוספים שחשוב לדעת

נסיעה ברכב, מתל אביב או מירושלים, לא תדרוש יותר מ-20 דקות מזמנכם. במתחם עצמו לא תיאלצו להתמודד עם בעיות חניה. יחד עם זאת, אם תרצו להגיע בתחבורה ציבורית, מצפים לכם חיים קלים במיוחד – מכל רחבי הארץ ניתן להגיע ברכבת לנתב"ג, שם יחכו לכם שאטלים חינמיים אל המתחם.

קישורים מומלצים: 
מה חשוב לבדוק לפני חתימה על חוזה העסקה?
כמה עשיר הוא ההייטקיסט הישראלי?

לחברות הייטק בפתח תקווה >