עבודה בהייטק ברעננה

במשך שנים התפתחה רעננה והפכה מעיר קטנה ומעט מנותקת מן ההתרחשויות הסוערות של אזור המרכז, למרכז הייטק מוביל, בו בוחרות להשתכן חברות בינלאומיות לצד עשרות סטרטאפים שמקבלים בעיר את התנאים הטובים ביותר לפריצה.

כמה סיבות טובות לעבוד ברעננה

את הרשימה הגדולה והמרשימה של חברות הייטק ברעננה ראויה לפתוח חברת קומברס, אשר בשנת 2014 בחרה לעבור ממתחם ההייטק הוותיק של רמת החייל אל אזור התעשייה הצפוני והמתפתח של רעננה. בזאת סימנה קומברס את הפיכתה של רעננה לרלוונטית לא פחות מאחיותיה תל אביב, הרצליה ופתח תקווה, מעצמות ההייטק של אזור המרכז.

כיום מציגה רעננה היצע עשיר של משרות בהייטק מכל תחומי הענף: קומברס מגייסת עובדים לתפקידי הנדסת תוכנה וסיסטם; אמדוקס, המפתחת שירותי מערכות מידע וניהול לקוחות משקיעה משאבים רבים לצורך גיוס עובדים מתחום שירותי הענן וה-DevOps ; וחברת NICE מפרסמת משרות בהייטק הפונות לתותחים בתחומים כמו הנדסת חומרה, רובוטיקה, בדיקות תוכנה ועוד.

אלו, כמובן רק חלק קטן מהרשימה האדירה של חברות הייטק ברעננה, בה תמצאו גם את מיקרוסופט, אלביט, ו-HP הענקיות, לצד חברות צעירות יותר, כמו Celeno המתמחה בתחום הסמיקונדקטורס ו- Panaya העוסקת בפיתוח תוכנות לניהול ארגוני. לצידן, ובזכות רוח גבית חזקה במיוחד של העירייה, מהווה רעננה מוקד משיכה גם לחברות סטרטאפ רבות כמו קרמבולה, העוסקת בתחום המדיה האינטרנטית.

את המגמה העירונית שהפכה את רעננה לשם דבר על מפת ההייטק הארצית ניתן לראות במתחמי העבודה המשותפים הרבים שקיימים בעיר, ומציעים למתארחים בהם הטבות, ליווי מקצועי, הכשרות וכנסים, וכן בתכניות שהציגה העירייה להקמת פארק תעשייה חדש, שלישי בעיר, שישמש כקריית סייבר חדשנית.

דרכי הגעה ופרטים נוספים שחשוב לדעת

עד שתסתיים בניית הפארק החדש, מיקומן של חברות הייטק ברעננה נחלק לשני אזורים: רוב החברות שוכנות בפארק התעשייה הצפוני של העיר, בו מועסקים עשרות אלפי עובדים, ואילו שאר החברות ממוקמות בפארק התעשייה במרכז העיר, בו מועסקים אלפי עובדים אחרים. ברעננה שתי תחנות רכבת – רעננה דרום ורעננה מערב, שאזור התעשייה החדש מתוכנן להיבנות ממש בסמוך לה. בנוסף, אזורי התעשייה של רעננה נוחים לגישה גם מצירי התנועה המובילים, למגיעים ברכב מכביש 4 או מכביש 6.

קישורים מומלצים:
איך עוברים ראיון משאבי אנוש
איך כותבים קורות חיים

לחברות הייטק בחיפה >