עבודה בהייטק ביקנעם

במשך עשרות שנים היתה יקנעם מושבה כפרית רגועה, הדבר העירוני ביותר היה הקמתה של יקנעם עילית במעלה ההר, אך זה היה בעבר. עם השנים הפכה יקנעם לשם נרדף להייטק באזור הצפון, עם מתחם ענק שעשרות חברות בינלאומיות מבקשות להקים בו את מרכזי הפיתוח החדישים ביותר שלהן.

כמה סיבות טובות לעבוד ביקנעם

כיום פועלות עשרות חברות הייטק ביוקנעם ורבות נוספות מבקשות להצטרף למתחם. הסיבה? לא רק הנוף הירוק והיפה שנשקף מכל פינה, מעורר השראה ויצירתיות והופך את יום העבודה לנעים יותר, וגם לא המרכזים המסחריים והמסעדות הפזורות בין המשרדים, אלא בעיקר מחירי השכירות הנמוכים.

ולא רק החברות מרוויחות מכך – אם תבדקו טבלאות שכר של משרות בהייטק באזור המרכז מול יקנעם, תגלו פערים לא קטנים לטובת המתחם הצפוני. פערים אלו נובעים מהחיסכון של החברות במחירי השכירות, אותו הן משקיעות בעובדים על מנת למשוך אותם אל מחוץ לבועת ההייטק של המרכז, וכן על מנת להשאיר באזור את בוגרי הטכניון, אוניברסיטת חיפה ושאר המוסדות האקדמיים באזור, אשר רבים מהם מועסקים במתחם כבר כסטודנטים, לרוב במשרות של בדיקות תוכנה.

ריכוז גדול של חברות הייטק ביקנעם שייך לתחום הביופארמה, וכולל שמות כמו MST, לומניס ו-Biosense Webster העוסקות בפיתוח וייצור של מכשור רפואי ומגייסות עובדים מתחום הרובוטיקה, הנדסת מכונות ועוד. למגיעים מתחומים אחרים כמו הנדסת תוכנה, הנדסת חומרה, מערכות מידע ועוד – אל דאגה, שמות גדולים כמו מארוול, מלנוקס, אפלייד מטריאלס, מלם תים ועוד רבות אחרות ישמחו לגייס אתכם לשורותיהן.

דרכי הגעה ופרטים נוספים שחשוב לדעת

חברות הייטק ביוקנעם ממוקמות בעיקר במתחם הנקרא פארק תעשיות יקנעם, הנמצא על שפת כביש 70, מרחק נסיעה קצר מאוד מהכניסה לכביש 6. מבחינת זמני נסיעה, יוקנעם נמצאת במרחק של 20 דקות נסיעה מחיפה ומאזור השרון, והנסיעה אליה מאזור המרכז היא בכל מקרה בכיוון ההפוך מכיוון הפקקים. למגיעים בתחבורה ציבורית ניתן להשתמש באוטובוסים בין עירוניים אך מומלץ עוד יותר להגיע לתחנת הרכבת יוקנעם-כפר יהושע וממנה לקחת קו אוטובוס המגיע למתחם תוך כעשר דקות נסיעה.

קישורים מומלצים:
איך כותבים קורות חיים?
חברות הייטק בחיפה

לחברות הייטק בנתניה >